CVIČENIE PRE TEHOTNÉ + MINI PRÍPRAVA

CVIČENIE PRE TEHOTNÉ – 50 minút

Pohyb v tehotenstve je prospešný pre celý organizmus. Cvičenie môže znížiť pravdepodobnosť rôznych zdravotných ťažkostí počas tehotenstva a môže pomôcť žene lepšie sa pripraviť na pôrod. Pravidelný pohyb je prevenciou bolestí pohybového aparátu, má vplyv na trávenie, zlepšuje funkciu pľúc a kardiovaskulárneho systému, preventívne pôsobí proti vzniku kŕčových žíl a opuchov. Cvičením si udržiavame fyzickú ale aj psychickú kondíciu. Ženy, ktoré sa počas tehotenstva dostatočne hýbu, môžu mať kratší priebeh prvej a druhej doby pôrodnej a rýchlejšie sa zotavia po pôrode.

Pri cvičení sa zameriame na správne postavenie panvy, aktiváciu brušného lisu a panvového dna, spevnenie chrbtových a sedacích svalov ako aj svalov dolnej končatiny. Venujeme sa tiež posilneniu chodidiel, nácviku dýchania, naťahovacím a relaxačným cvičeniam.

Cvičenia sa môžu zúčastniť tehotné od ukončeného 12 týždňa tehotenstva s nerizikovým tehotenstvom. Na lekciu je potrebné doniesť od svojho gynekológa súhlas s cvičením.

MINI PREDPÔRODNÁ PRÍPRAVA – 30 minút

Po cvičení nasleduje krátka predpôrodná príprava, na ktorej si v priebehu niekoľkých týždňov postupne preberieme všetko, čo je treba vedieť pred pôrodom, počas pôrodu a v období šestonedelia. Témy sa v cykloch opakujú, takže nezáleží na tom, v akej fáze nastúpite, všetko stihnete :)

Čas konania:

Streda: 17h30 – začíname cvičením a po prestávke pokračujeme mini prípravou

Cenník:

prvá lekcia zadarmo

Cvičenie: 50 minút

  • 1 lekcia- 9 eur
  • 5 lekcií – 40 eur

Cvičenie + mini príprava: 90 minút

  • 1 lekcia – 12 eur
  • 5 lekcií – 50 eur

Pre prihlásenie píšte na: barbora.jetotu@outlook.com

Lektorka cvičenia a predpôrodnej prípravy:

Mgr. Barbora Špačková – dula (členka o.z. Slovenskéduly), lektorka tehotenského cvičenia a mama dvoch detičiek
WWW.JETOTU.COM – príprava na pôrod, sprevádzanie pri pôrode, pomoc v šestonedelí