Cvičenie a tanec

 

 

BABYGYMNASTIKA, MINIGYMNASTIKA

pre deti od 4 mesiacov do 3 rokov

Obsahom kurzu je podpora psychomotorického vývinu detí od 4 mesiacov do 3 rokov. Cviky na správne pretáčanie a posilňovanie oboch strán telíčka,  cvičenia na spevnenie chrbátika a bruška, cviky na  nožičky a to všetko pri veselých pesničkách a básničkách. Väčšie deti budú mať v kurze zahrnuté gymnastické prvky ako kotrmelce, stojky či preskoky.   Budeme sa venovať témam ako je stimulácia a režim dieťatka. V kurze sa využívajú rôzne pomôcky, fitlopty, overbaly, kruhy, šatky, hudobné nástroje a hračky.

 

FOLKLÓRIK – KEĎ SOM HÚSKY PÁSLA

 pre deti 1,5 – 3 roky

Pozývame všetky  detičky vo veku 1,5 -3 roky, ktoré si chcú zatancovať či zaspievať  na ľudovú nôtu  na kurz „Keď som húsky pásla.“  Deti tanečnou formou spoznajú  deň husiarky od prebudenia slniečka až do večerného oddychu. Naučia sa nové pesničky a základné tanečné krôčky . Mamičky sú aktívnou zložkou skupiny.  Hodina trvá približne 50 minút. Kurz pozostáva z  8 hodín a je ukončený malým  „rodinným vystúpením.“

Kurz vedie: Anka Javornická ,  maminka trojročnej Terezky. Jej vzťah k tancu a ľudovým tradíciám ju priviedol k rozhodnutiu pôsobiť práve v tejto oblasti. Ako absolventka ZUŠ, animátorka detských stretnutí  a  účastníčka  kurzu zážitkovej pedagogiky sa svojimi kurzami snaží zoznámiť našich najmenších s ľudovou piesňou a  chuťou folklóru. Spevom, tancom a hrou sa deti prirodzene učia cítiť rytmus a rým a budujú si kladný vzťah k nášmu ľudovému bohatstvu.

 

TANEČNÁ PRÍPRAVKA

pre deti od 2 – 6 rokov

Počas kurzu sa deti naučia základy rôznych tanečných štýlov, od baletu, muzikálový alebo  disco tanec. Lekcie sú  dynamické, hravé a veselé. Tancom sa rozvíja koordinácia, hrubá motorika, zlepšuje sa orientácia v priestore a držanie tela.

Kurz vedie:  Martin Mikulášek, herec Novej Scény. Martin je absolventom Štátneho Konzervatória v Bratislave, hudobno-dramatický odbor. Hráva v muzikáloch aj divadelných inscenáciách SND, pôsobí aj ako pedagóg.